Оплати замовлення через LiqPay
Кількість
-+
Ціна грн
Сума грн

Телефони:
(073) 147-65-91
(050) 252-10-36
(097) 754-41-44
Щодня з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок

Введіть ваш номер телефону і ми подзвонимо вам самі

Головна » Публікації » Стаття про тканини для м'яких меблів

Стаття про тканини для м'яких меблів

 За своє довге життя, меблі, а також її "одяг ", піддаються найсерйознішим випробуванням. На диван щодня сідають, іноді - лягають, діти - стрибають, тварини - дряпають (тканина розтягується, стирається). Сонячні промені, а також батарея, що стоїть поруч, перевіряють тканину на "вигоряння" і стійкість до температурних змін (усадка тканини). А різні свята, яких у нашій країні - достатньо, можуть остаточно "зіпсувати" оббивку улюбленого дивана незмивними плямами алкоголю, чаю або кави.


Портьєрна тканина, або тканина, що використовується для одягу, не годяться для меблів. Меблеві тканини - це спеціально розроблені тканини для оббивки
Меблі до них пред'являються підвищені вимоги. Оббивна тканина повинна мати ряд властивостей, що визначають її придатність, для м'яких меблів. А саме:


• мати необхідну міцність і зносостійкість;
• бути стійкими до вигоряння та впливу хімічно-активних речовин;  
• володіти бруду та водовідштовхувальними властивостями.

Властивості тканини визначає її склад. До складу меблевих тканин входять: акрил, бавовна, льон, поліестер, нейлон, шовк, поліпропілен, віскоза, рафія та вовна.


Меблеві тканини бувають різних видів і класифікуються за призначенням та властивостями.


За способом застосування тканини поділяють на:

• Вторинну тканину (покривна, чохольна);

Застосовуються для покриття внутрішніх елементів (пружинні блоки та внутрішні чохли подушок), виворітної сторони чохлів, низу та задньої стінки дивана. Для цих цілей використовують недорогі натуральні тканини: (міткаль, мішковина, сатин, бавовна, льон, ситець тощо).

• Первинну тканину (оббивальна).

Застосовують для оббивки видимої частини меблів. Саме ця тканина є своєрідним "одягом для дивана". Для оббивки можлива комбінація із двох тканин. Вони підібрані за кольором і у зразках тканин представлені разом.


За способом виробництва їх поділяють на ткані (одержувані плетенням поздовжніх і поперечних ниток) і неткані (виготовляються іншими способами з'єднання волокон). Тканини добре пропускають повітря і мають високу міцність. У виробництві можуть використовуватися, як натуральні нитки, і штучні. Тканини з натуральних волокон (бавовна, льон) не дратують, приємні на дотик, зберігають форму і "дихають". Але при цьому вони піддаються усадці, мають нижчі характеристики зносостійкості та світлостійкості та коштують дорожче. 100% натуральна тканина для меблів - це не її перевага, а великий недолік. Синтетичні тканини хоч і менш комфортні та гірше пропускають повітря, проте їх переваги - зносостійкість, світлостійкість, не вибагливість у догляді та дешевизна.


Поєднання штучних з натуральними волокнами надають тканині оптимальні властивості. Як правило, оптимальний склад коливається в межах 70% (штучні нитки) та 30% (натуральні нитки).


Розглянемо основні типи тканин, що використовуються в м'яких меблях. 


Флок


Флок - це найпоширеніша меблева тканина, тому що відповідає всім головним вимогам, які пред'являються до оббивних тканин: комфортність, краса, надійність, довговічність. Флок – це матеріал, який виготовляється способом напилення мікроволокна на клейовий шар, нанесений на ткану базу. Процес нанесення мікроволокна називається флокуванням. Флокове волокно може наноситися на клейову площину поверхню механічним або електростатічним методом, або двома відразу. Електростатичний метод – це сучасна технологія, яка використовує поле статичної напруги для орієнтації волокна в процесі наклеювання його на тканину. Всі волокна розташовані у вертикальному напрямку, через що виходить тканина з довгим густим ворсом. Є кілька технологій виробництва флока. Найбільш відомі з них "сухий" або "простий" друк (малюнок нанесений на спеціальний папір, переноситься на полотнище флокованої бази) і "вологий друк", - чудова імітація велюру з нанесенням малюнка валиками з фарбою на флоковану основу. При вологому друку створюються найбільш соковиті кольори та чудові дизайни. Як база для флоков дуже часто застосовуються в'язані тканини (саржа, бавовна, сатин). Як флокового волокна використовуються: нейлон, несправжня бавовна поліестер. Майже всі самоклеючі бази, які використовуються на сьогоднішній день, стійкі до розчинників і тому не бояться хімчистки. Вони чудово стираються і добре переносять несприятливі умови. Також флок дуже різноманітний - він імітує велюр та жаккард, шеніл, замшу та шкіру.


Жаккард

«Жаккард» – виробляється на «жаккардовому» ткацькому верстаті з бавовняної, штучної або сумішевої пряжі (приблизно 60% шовку та 40% синтетики). Плетіння «Жаккард» дуже складне та заплутане плетіння. Базується на переплетенні поперечних і поздовжніх ниток (петлі перекручені та не розпускаються при затягуванні). У жаккарді застосовується близько 10 різних забарвлень нитки, зовнішня та виворітна сторони тканини різного забарвлення.


Жаккард - тканина щільна і жорстка. Лише при жакардовому методі плетіння досягається максимальна щільність ниток. Властивість жаккарда залежить від властивостей ниток, що застосовуються. Це одна з найдорожчих тканин. Завдяки своїм чудовим якостям ця тканина використовується як для оббивки м'яких меблів, так і для оббивки матраців.

Гобелен

Назва тканини Гобелен походить з Європи від мануфактурної фабрики французького роду Гобелен. Сама тканина з'явилася в середині XV століття з'явилося в Єгипті та Ассирії. Звідти мода на ці тканини перейшла до Греції та Персії, а потім дана тканина з'явилася в Європі. Зараз існує безліч видів гобеленів, з яких багато хто може назвати гобеленами тільки символічно. Гобеленові тканини найекологічніші, міцніші та високоякісні меблеві тканини.


Гобелен відрізняються правильним переплетенням пряжі і характерним "гобеленовим" візерунком. Тим не менш, гобелени характеризується способом і щільністю плетіння нитки, а не малюнком. Малюнок може бути будь-яким, від однотонного до модерну. Різниця між жаккардом та гобеленом несуттєва. Власне гобелен – це той же жаккард, що виробляється на тих же верстатах. Єдина відмінність те, що в жаккарді використовують близько 10 різних забарвлень нитки, а в гобелені істотно більше, і виготовляється з більш потужної та дорогої нитки (100%-бавовна). Гобелен робить можливим отримати бавовняну тканину міцніше за жаккардове плетіння з кольоровим художнім малюнком і прекрасним мереживним розфарбуванням. Щільність плетіння тканини (у ниток на одиницю площі) в кілька разів нижче, ніж у жаккардів і застосовуються більш товсті нитки. Отже, ця тканина дешевша.


Шеніл

Шеніл виділяють як окрему групу тканини. Шеніл – це навіть не тканина, а особлива нитка подвійного скрутки, що має особливий ворсовий начісок (одна з найдорожчих ниток). Шеніл був винайдений у США у ХVIII столітті. Технологія Розробка виробництва нитки отримала назву «Плетена свічка». Усі операції проводилися вручну. У ХІХ столітті виникла нова технологія виробництва шеніла, яка використовується і в наші дні.

Для виготовлення шенілової нитки зазвичай використовується акрил, бавовна або поліестер. Пухнасті шеніл надає тканині додатковий об'єм, неповторну фактуру і м'якість. Якісна шенілова тканина дуже зносостійка і не схильна до пілінгу, оскільки в її складі містяться штучні волокна.

Велюр

Велюри - ніжні тканини, що не терплять жорсткого поводження, проте при мудрій експлуатації, можуть прослужити досить довго. Рекомендуються для гостьових диванів та парадних меблів холів та бібліотек. Велюри використовують, як правило, для виробництва м'яких меблів складної форми.


Велюр відноситься до групи три&котажних ворсових меблевих тканин. За структурою - це тканина зі стійким плетінням, що мало розтягується. Велюр, за рахунок високого ворсу, добре драпірується і має хороші теплозахисні властивості.


Мікро-фібра

Мікро-фібра - це тканина нового покоління, вироблена зі 100% поліестеру або зі 100% бавовни. Відмінною особливістю мікро-фібри є наявність у матеріалі мікро волокон (бавовна або поліестер), які надають їй бархатистості. Це щільна, ворсиста, м'яка і податлива тканина, що відмінно імітує натуральну замшу і прання, що добре піддається. Мікро-фібра має високі зносостійкі властивості, кращі, ніж в інших тканин. Мікро-фібра має чудову міцністью, світлостійкістю та стійкістю до хімічного впливу, у неї велика палітра яскравих забарвлень. Мікро-фібра, завдяки своїм якостям та всіляким забарвленням, застосовується при виробництві високоякісних м'яких меблів і підходить для будь-якого дизайнерського інтер'єру. На тканині довгі роки не утворюються лисини. На зовнішній вигляд це досить тонка і гладка тканина. Але спеціальні тести підтвердили, що такий матеріал дуже міцний, до того ж, рівномірно розподіляє статичну електрику.

Захисні покриття тканин


Протягом багатьох років фахівці великих хімічних концернів займалися проблемою захисту меблевих тканин від неприємностей, які неминуче відбуваються в реальному житті - плям від чорнила, кави, червоного вина , жиру, бруду, елементарного пилу, і т.д. Захисне покриття наноситься напиленням на мікроволокна тканини. Просочення "обволікає" нитки, утворюючи навколо кожного волокна прозорий шар, який не дає рідини проникати в структуру тканини. При цьому, розлиту рідину легко промокується паперовою серветкою, а бруд і пил - за допомогою пилососа або вологої щітки.


Чим щільніше тканина, тим краще захист. Захисне покриття впливає на кожне волокно і не забиває пори тканини, що дозволяє їй дихати. Цим запобігається можливість утворення гнильних ділянок та бактерій. Найчастіше таке просочення застосовують для бавовняних тканин. Але цій обробці також піддають жаккарди, гобелени та флоки.

І в залежності від категорії тканини змінюватиметься і вартість готового виробу - наприклад диван. Середня різниця вартості виробу між однією категорією – 5%. Тобто. один і той же диван у 2-й категорії тканини буде на 5% дорожче ніж у 1-й

Тому колекція тканин представлена ​​у загальноприйнятій у меблевому світі класифікації за категоріями.Тканини 0 категорії - "легкі". Скотчгард, легкі шенілли, терможаккард, бавовна.

Тканини 1 категорії - більш щільні. Флок, вельвет, шенілл, тонкий гобелен, замша  ;


Тканини 3 категорії - "важкі" тканини зі складною фактурою: щільний шеніл, замша, гобелен, шеніл зі спецефектом ("букльований" Тканини 4 категорії - важкі щільні тканини: гобелени, шенілли, а також замші з малюнком< Тканини 5 категорії - "шенілжаккард" та інші щільні меблеві тканини з натуральним волокном.

< Тканини 6 категорії - тканини-аналоги натуральної шкіри (арпатек). Розроблені спеціально для оббивки м'яких меблів. 7-8 категорія - включає натуральні шкіри різного ступеня вироблення і країни-виробника. nbsp ;

Категорія тканини (будь-то 0а або 5а) говорить швидше не про якість, а про вид тканини, її легкості, щільності, цінової політики виробника тканин. Кожна нова тканина, яку пропонують постачальники, проходить жорсткий іспит на різні показники і тільки після відмінної позначки входить до робочої колекції фабрик.

Піднятися вгору