Оплати замовлення через LiqPay
Кількість
-+
Ціна грн
Сума грн

Телефони:
(073) 147-65-91
(050) 252-10-36
(097) 754-41-44
Щодня з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок

Введіть ваш номер телефону і ми подзвонимо вам самі

Головна » Публікації » Поради щодо догляду за м'якими меблями

Поради щодо догляду за м'якими меблями

 

 

На фотографії: комплект м'яких меблів "Бонус Л" меблевої фабрики "Альянс"

 

Вибір меблів – справа не з легких. А ще більш відповідальною є вибір м'яких меблів. Адже, якщо ви вибираєте шафу, стінку або інші меблі, виготовлені з твердих складових (дерево, МДФ, ПВХ та ін.), то тут важливо підібрати необхідні розміри, визначитися з дизайном, кольором, якістю матеріалу. У випадку ж з м'якими меблями, мова крім перерахованих нюансів, повинна йти також про зручність, що сподобалася вам оббивці, забарвленні, якості оббивки і так далі. Але все ж таки, яким би відповідальним не був вибір – рано чи пізно ви зупиняєтеся саме на тому, що вам потрібне. Тепер можна викинути геть неохайний, пошарпаний від часу старий диван, а на його місце встановити шикарний новий диван, який і око радує, і затишок створює і привітно приймає «у свої обійми». А як гармонійно він підходить до вашого інтер'єру, доповнюючи його відчуттям теплоти домашнього вогнища і одночасно надаючи шику обстановці в кімнаті. Здається – все, Ваші мрії здійснилися. Тепер можна зручно влаштуватися в цьому милому гніздечку і насолоджуватися улюбленим видом пасивного відпочинку. дивитися телевізор, читати газету або просто балакати про те, як минув день.

 

Втім, не спростовуючи вищесказане, слід все ж таки трошки відволіктися від тієї ідилії, яку Ви безсумнівно отримаєте, придбавши диван, а подумати ще про одну важливу річ. Оскільки м'які меблі значно делікатніші від своїх «родичів» (Шаф, стін, передпокоїв і т.д.), то і уваги вона вимагає більше. Адже Вам не хотілося б, щоб від вашого «неповажного» ставлення до дивану, він через необережність у його використанні, згодом втратив би свій шик та естетику.


Безумовно, йдеться в першу чергу про оббивку м'яких меблів, які потребують догляду, чищення, і тоді Ваш диван через тривалий час буде все таким самим, начебто ви тільки вчора доставили його з магазину.

>


І тут насамперед слід вміло підійти до вибору оббивки, враховуючи умови в яких будуть використовуватися м'які меблі. Наприклад, якщо це офіс, то можна собі дозволити високоякісний матеріал, естетично високого класу, при цьому не боячись, що він буде схильний до ризиків у вигляді плям або псування оббивки через дитячі витівки. Якщо ж м'які меблі купуються для домашнього використання, а в сім'ї є діти, то тоді краще віддати перевагу більш стійкій оббивці, яка зможе протистояти дитячій незграбності або природній дитячій цікавості. Крім того, необхідно мати на увазі, що домашні умови мають інші особливості, які необхідно враховувати при виборі м'яких меблів.


Звичайно, особливої ​​складності процес вибору оббивки не складе, якщо керуватися принципом, що надійність та довговічність м'яких меблів у ваших руках. Як правило, професійний співробітник меблевого салону може докладно розповісти про властивості тих чи інших оббивних матеріалів, детально проконсультує про досвід використання м'яких меблів з певною оббивкою в умовах, ідентичних вашим. І що ще дуже важливо – докладно розповість, як доглядати м'які меблі з обраною вами оббивкою. Але так не завжди. Трапляється, що вам трапився не дуже балакучий співробітник, або ж ви самі, перебуваючи в захваті від красеня-дивана, що купується, на радощах забули задати пару-другу дуже важливих питань, про те, як зберегти привабливість м'яких меблів на довгі роки.

>


Але якщо навіть щось подібне і трапилося – не страшно. Саме про те, як доглядати за м'якими меблями, ми й розповімо нижче.
Сьогодні ринок оббивних матеріалом для м'яких меблів рясніє найрізноманітнішими за якістю, забарвленням, складом та іншими показниками варіантами оббивки. Асортимент у цьому сегменті меблевого ринку надзвичайно широкий. Тому, вибираючи певний варіант, необхідно звертати увагу не тільки на колір, що вам сподобався, забарвлення, а також враховувати, умовно кажучи, «технічні» характеристики матеріалу, такі як вимоги догляду, прийнятні рекомендовані способи та процедури чищення, рекомендації виробника щодо умов експлуатації меблів, оббитих даним видом матеріалу. Зазвичай перераховані дані відображені в кодах очищення та символах догляду, які повинні міститися в паспорті якості, що додається до м'яких меблів. чим якісніший оббивний матеріал, тим більш делікатний він у догляді та чищенні. Довговічність тканини зазвичай відображена у її вартості. Але ви можете значно продовжити термін її використання, якщо будете належним чином підходити до її експлуатації та здійснювати очищення найбільш прийнятними для цього виду оббивки технологіями. Тому му, якщо ви дорожите своїми химерними м'якими меблями, то і догляд за нею потрібен з дотриманням усіх вимог. Якщо, наприклад, на дивані, оббитому дорогою тканиною, значиться – суха хімчистка – то, для того, щоб не завдати шкоди тканині, а відповідно і зовнішньому дивану, слід користуватися саме таким методом чищення, а не експериментувати, включаючи свою кмітливість і креативність. Саме за такого підходу дана тканина «відпрацює» весь відведений їй рядків і навіть більше.



Тепер докладніше про поняття чистки м'яких меблів. Вона передбачає кілька різних процедур. По-перше, поточний догляд. В даному випадку мається на увазі очищення оббивки дивана від пилу (для цього зазвичай використовується пилосос), оперативне видалення будь-яких можливих забруднень, що значною мірою запобігає утворенню плям, помутнінню забарвлення, втраті тканини своїх первісних властивостей. При правильному та регулярному догляді диван може на тривалий час залишатися майже в ідеальному стані. І ще, на даному етапі слід виходити із золотого правила – чисто не там де часто та якісно прибирають, а там де не смітять. Тобто, для того щоб не було необхідності в частому використанні такої процедури, як очищення, потрібно всього лише акуратно і охайно ставитися до вашого меблевого улюбленця. дивану.
Але все ж, як би дбайливо ми не ставилися до м'яких меблів, настає час коли він потребує очищення. Це ще одна процедура, яка допоможе зберегти привабливість та естетичність оббивки дивана. Очищення – це також регулярна та обов'язкова процедура з підтримки оббивки в належному стані. Як правило, очищення проводиться або за допомогою прання або за допомогою сухої хімчистки. Що використовувати зазвичай залежить від «паспортних даних» тканини, в яких і вказані можливі методи її очищення.
Коли йдеться про прання, зазвичай маються на увазі тканини знімних чохлів «французьких» диваном. Прати меблеву тканину можна в холодній, теплій або гарячій воді, залежно від типу тканини. Також для досягнення необхідного ефекту під час прання можна використовувати мило або пральний порошок. Дуже бажаним при пранні оббивки є використання так званих порошків-детергентів, які крім очищення забезпечують пом'якшення води при пранні, освіжають колір, а також здійснюють антибактеріальну дію. Можна також використовувати порошки, до складу яких входять елементи, що мають захисний ефект і запобігають усмоктуванню бруду в тканину після прання. Також дуже поширеними є відбілюючі препарати, покликані освіжати колір тканини. Але важливо знати, що звичайні відбілювачі - не завжди найкращий варіант, тому що підходять не до всіх видів оббивних тканин. Крім того. необхідно мати на увазі, що всі відбілювачі стоншують тканину, тому їх часто не рекомендується.
Суха хімчистка – це процедура, що передбачає очищення оббивної тканини дивана органічний розчинник та очитування шляхом механічного тертя. Як такий розчинник у більшості випадків використовується перхлоретилен. Суха хімчистка – дуже ефективний1 спосіб для усунення жирових плям, але вона неефективна для боротьби з брудом, розчинним тільки у воді. Тому після такого чищення (або одночасно з нею) бажано здійснити також прання за допомогою детергенту. Крім того, для очищення важковидаленої плями в якомусь місці оббивки може використовуватися локальне усунення такого забруднення. Також не слід мати на увазі, що більшість тканин можуть втрачати свою якість в процесі віджимання, сушіння, особливо при попаданні прямих сонячних променів. Тому оббивну тканину необхідно відбивати дуже обережно та бажано сушити у затемненому місці. Водночас приємно повідомити, що сьогодні на ринку оббивки дуже активно поширюються і тканини, які позбавлені зазначених недоліків. тобто стійкі в плані втрати своїх якостей у процесі віджимання та сушіння. Також для забезпечення довговічності оббивки існують спеціальні препарати, які створюють захисне покриття, запобігаючи таким чином можливості всмоктування тканиною пилу та інших забруднень. Серед таких препаратів можна назвати Teflon, Scotchguard та ін. Ці препарати досить ефективні, хоча зловживати ними не варто, оскільки це все ж таки хімічні речовини, а тому можуть мати певний негативний вплив на людину.
І ще кілька слів про виведення плям з м'яких меблів. Насамперед необхідно з'ясувати, яку природу має пляма, що з'явилася. Зазвичай плями бувають жирові, рідинні чи змішані. Жирові плями на оббивці дивана найбільш доцільно видаляти змоченою губкою в розчиннику, які рекомендується для даного виду тканини. Якщо є справа з рідинною плямою, тоді її очищають губкою з використанням порошку і мила. У деяких випадках може знадобитися комбінування розчинника і миючого засобу. ва.
У будь-якому випадку, для того, щоб ваш диван радував ваш погляд, а його оббивка і через тривалий час була красивою і шикарною, необхідно дотримуватися кількох важливих правил: дотримуватись інструкцій, вказаних виробником, робити регулярний догляд та очищати м'яку. меблі від пилу за допомогою пилососа, намагатися видаляти оперативно видаляти плями, не слід експериментувати з одночасним використанням різних засобів для виведення плям і зловживати з хімічною обробкою тканини.
Якщо Ви будете дбайливо ставитися до ваших м'яких меблів і враховувати всі нюанси по її чищенню, то і вона зможе послужити вам довгі роки, зберігаючи свою «молодість» та обдаровуючи Вас відчуттям затишку, краси та вишуканості.

Піднятися вгору