Оплати замовлення через LiqPay
Кількість
-+
Ціна грн
Сума грн

Телефони:
(073) 147-65-91
(050) 252-10-36
(097) 754-41-44
Щодня з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок

Введіть ваш номер телефону і ми подзвонимо вам самі

Головна » Публікації » Стиль: меблі та інтер'єр

Стиль: меблі та інтер'єр

Бути стильним необхідно, і навряд чи хтось оскаржуватиме цю істину. Одяг, автомобілі, косметику - все це ми купуємо, орієнтуючись не тільки на якість, популярність і бренд, а й на відповідність нашому стилю. . А чим гірший інтер'єр? 

Згідно з словником Даля, стиль - це образ, смак. У широкому сенсі стиль - це єдність художнього спрямування, гармонійне поєднання окремих елементів. 10px;" /> 
Можна визначити стиль епохи, стиль напряму в мистецтві, архітектурі, стиль окремої людини та її будинку. Охарактеризувати стилі складно і можна лише умовно. Проте спробуємо дати необхідні орієнтири. Прийнято вважати, що основні стилі архітектури та меблів остаточно склалися кілька століть тому. Однак якщо подивитися на розвиток стилів інтер'єрного дизайну в історії, то можна помітити, що на початку кожного століття з'являються нові ідеї та концепції, до його середини спостерігається розквіт стилю з детальним опрацюванням його напрямків, кінець будь-якого століття супроводжується занепадом, поваленням усіх напрацьованих ідей.  У сучасних інтер'єрах можна зустріти практично всі художні стилі та напрямки. Але найпопулярнішими на сьогоднішній день дизайнери вважають ніколи не в'янучу класику, вічно молодий модерн, а також мінімалізм, хай-тек, ар-деко, екзотику, етніку.

Класика жанру 

Інтер'єр у стилі класицизму підходить для багатих і консервативних людей, у ньому рясніють елементи античної архітектури (колони, ліпнина, стильний орнамент), що надають житлу деяку великоваговість і в той же час солідність. span>
Тут панують прості геометричні форми та стриманий декор. Для побудови інтер'єрів характерна анфіладність (кімнати нанизані на прямий коридор). Всі елементи декору зроблені з дорогих натуральних і якісних матеріалів: дерева, каменю, шовку. Краса класицизму гармонійна, струнка і благородна. Найяскравіший символ цього стилю – антична колона з чіткими прямими лініями. В орнаменті переважають рослинні мотиви. У класичному інтер'єрі можна сміливо використовувати скульптури, великі алебастрові та глиняні вази, настінні панно та різну ліпнину. Колірне рішення класики - спокійні, приглушені природні тони. У сучасному інтер'єрі класичний стиль легко комбінується з іншими, пропонуючи нові варіанти.
Модерн - стиль витончених людей. Модерновий інтер'єр характеризує його господаря як яскраву індивідуальність. Між кімнатами утворюються всілякі зв'язки, в результаті чого простір стає динамічним і текучим - контури і форми ніби випливають один з одного. У декорі панують вишукані елегантні лінії; в основному це плавні вигини рослинного орнаменту (відомого під оригінальною назвою «удар бича»). Стіни фарбуються в пастельні тони або розписуються фресками. Тут можна сміливо використовувати нові матеріали і технології, що неприпустимо, наприклад, в класичному інтер'єрі. Широко застосовуються ковані деталі, вітражі зі скла та пластику, електричне освітлення. Модерн замислювався виключно як стиль, що поєднує красу та комфорт, тому він ніколи не вступає в «конфлікт» із благами цивілізації. І сьогоднішня актуальність модерну пояснюється його здатністю органічно вмикати все нове. В інтер'єрі в стилі модерн чудово вписуються і побутова електроніка, і ультрасучасна апаратура, і книги, і килими, і лінолеум. Недарма девізом цього напряму було становище: «Жоден будинок не схожий на інший». Цей стиль, що зародився у Франції, - синонім хорошого смаку, звідси його легкість і витонченість. В інтер'єрах ар-деко зазвичай використовують кленовий масив, ясен, рожеве дерево.

Простота - і жодних цвяхів!

Мінімалізм - стиль для радикалів, самодостатніх, стриманих індивідуальностей із багатим внутрішнім життям. У наш час божевільних ритмів і психічних стресів мінімалістський інтер'єр може стати заповідним острівцем гармонії, якої так бракує повсякденному житті. В основі мінімалізму - відмова від усього непотрібного на користь найнеобхіднішого: відсутність декору, як такого, і пошук ідеальних пропорцій, нових колірних рішень, форм, фактур. Це не просто стиль, це ціла філософія ставлення до життя: аскетичний дизайн, гранична раціональність і лаконічність. Справжнє царство порожнечі та світла, геометрично правильних форм та горизонтальних площин. Кількість предметів та колірних поєднань суворий про обмежено. Немає нічого зайвого. Все заховано, тому в меблях домінують подіуми, закриті шафи, або (що краще) - ящики для зберігання. Всі поверхні повинні бути ідеальними, чи не «отутюжены» (якщо камінь - то відшліфований, якщо дерево - то «без сучка та задирки»). Меблі - бажано з суцільних плит, підлоги - з довгих і широких дощок. "128" style="float: right; margin: 10px;" />За основу беруться два кольори (один з яких - білий, що підкреслює лінії предметів). Інтер'єр пожвавлюється поодинокими виразними деталями – це може бути темна ваза, яскрава картина, килим, настінна графіка. Велику роль у створенні мінімалістського інтер'єру відіграє освітлення. Наприклад: решітчасте вікно, засклені стіни і стеля, яскраві лампи.
Простота і аскетичність дизайну, що здається, нерідко створюють помилкове уявлення про «дешевизну» мінімалізму. Якщо замовник інтер'єру в класичному стилі зазвичай психологічно готовий до великих витрат (велика кількість декору, оздоблення, меблів), то великі витрати на мінімалістський інтер'єр викликають подив. Але «знали б ви, за які гроші куплена ця простота», як писав Лев Толстой. Вся справа в тому, що тут допустимі лише предмети, виготовлені за високою технологією та обов'язково з дорогих матеріалів (дерева, каменю, шкіри, сталі). Додайте до цього ще бездоганну обробку, цілісність і точність, і ваш мінімалістський інтер'єр буде не менш престижним і дорогим, ніж той, у якому багато колон та канделябрів.
Хай-тек - стиль високих технологій, що пропагує естетику матеріалу, і найбільше підходить u молодим і просунутим « людям. Його інтер'єри нагадують кадри з науково-фантастичних фільмів: велика кількість блискучих металевих поверхонь, пластику та скла. Повітропроводи, вентиляція, труби і несучі конструкції виставляються напоказ, стають декоративними елементами. -тек. Відсутність милих дрібничок компенсується грою світла на склі, блиском хромованих та металевих поверхонь, малюнком натуральної деревини. Прийнятними є цегла та сучасні синтетичні матеріали.
Подібна стилістика вимагає присутності в обстановці складної техніки, сучасного обладнання, комп'ютерів.  

Стильна суміш 

Якщо у квартирі живе сім'я з кількох людей, що належать до різних поколінь, то витримати інтер'єр у єдиному стилі просто неможливо. І тут змішання стилів стає нагальною необхідністю. І тоді панує еклектика. Вона може бути не тільки хаотичною та потворною, а й цільною та стильною. Сьогодні нерідко зустрічаються інтер'єри, де застарілий паркет і меблі минулого століття уживаються з домашнім кінотеатром, пластиковими вікнами та ванною-джакузі. Це еклектика. Щоправда, повноцінним стилем вона стає лише при поєднанні двох-трьох напрямків, об'єднаних кольором, текстурою, архітектурним рішенням. Також сьогодні в моді екзотичний та етнічний інтер'єри, що мають на увазі декорування предметами етнокультур у їх найбільш яскравих та незвичайних проявах з відлунням далекого та невідомого життя.
Важливість вибору стильового рішення та Інтер'єру житла важко переоцінити, адже від того, яким буде ваш будинок, залежить ваш настрій та працездатність, комфорт та зручність. Шукайте, думайте, вибирайте!  

Піднятися вгору