Меблі – це невід'ємна частина нашого будинку і завжди хочеться, щоб вона виглядала бездоганно, але або хоча б якомога довше не втрачала свій новий вигляд. Саме одним із критеріїв експлуатації меблів є її зовнішній стан. Виконуючи кілька нескладних правил, можна надовго продовжити красу і гарний стан домашніх меблів або предметів інтер'єру.
Одним з основних критеріїв підтримки хорошого стану меблів є мікроклімат у приміщенні. Необхідно стежити за рівнем вологості та уникати її збільшення.
Щоб оббивка якомога довше зберігала свої фарби, краще завбачливо не ставити меблі на місце потрапляння прямих сонячних променів, інтенсивних електричних лампочок.
М'які меблі мають певний рівень вантажопідйомності, а це означає, що перевищувати більше заявленої ваги не варто категорично. У такому разі поверхню може деформуватися. Це ж стосується полиць у шафах. При неправильному використанні полиці можуть просто зламатися, а шафа перекоситись.
Протирати меблі потрібно м'якою тканиною. Використовуючи хімічні засоби для меблів краще спочатку ознайомитися з інструкцією, і дізнатися для яких матеріалів можна їх використовувати. Протирати поверхню меблів жорсткими губками категорично заборонено, щоб не зашкодити.
Як доглядати за шкірою?
Шкіра є специфічним матеріалом, що вимагає особливої уваги та певних знань. Вона має капілярно-пористу будову, а відповідно згодом втрачає жирові речовини, завдяки яким вона еластична. Через втрату еластичності шкіряна оббивка може розтріскуватися. Тому, щоб уникнути псування меблів варто двічі на рік змащувати її спеціальним стеариновим мастилом.
Видалити пил та бруд зі шкіри можна звичайною м'якою фланелевою ганчіркою, трохи змоченою у воді. Якщо ж бруд не видаляється, можна додати мильний розчин.
Якщо на шкіряну оббивку потрапила рідина, її необхідно негайно промокнути ганчіркою. Видалення плям відбувається мильним розчином. Сідати на меблі після очищення варто лише після повного висихання.
Очищення меблів спиртом, ацетоном, милом, пральним порошком не бажане. Найкраще використовувати воду або мильний розчин, а потім змастити маззю або кремом для шкіри.
Правила догляду за поверхнями з дерева, скла, тканини.
Дерев'яні меблі важливо регулярно протирати від пилу та додатково захищати. Найкраще використовувати спеціальні засоби для меблів, до складу якого входить бджолиний віск. Видалити жирні розлучення можна засобами з наявністю мила, які також добре видалять бруд. Важливо пам'ятати, що використовувати такі засоби необхідно не часто: максимум двічі на рік.
Купаючи м'які меблі, потрібно відразу ознайомитися з інструкцією. Кожен виробник дає цінні рекомендації, які згодом допомагають правильно позбутися забруднень.
Для очищення скляних поверхонь меблів найкраще використовувати спеціальні засоби для миття скла, які легко очищають поверхню, не залишаючи розводів.
При чищенні дзеркал потрібно відразу відмовитися від звичних засобів для шибок. Найкращий засіб для очищення дзеркал – це нашатирний спирт або спеціальний очисник для дзеркальних поверхонь.
Це лише невеликий найпопулярніший список правил, які можна використовувати, щоб продовжити красу своїх домашніх меблів.