Оплати замовлення через LiqPay
Кількість
-+
Ціна грн
Сума грн

Телефони:
(073) 147-65-91
(050) 252-10-36
(097) 754-41-44
Щодня з 9:00 до 18:00
Замовити дзвінок

Введіть ваш номер телефону і ми подзвонимо вам самі

Головна » Публікації » Правила декору, які можна порушувати

Правила декору, які можна порушувати

Декор будинку або окремої кімнати – це водночас і наука, і мистецтво. Як у будь-якій науці тут є свої правила та закони, яких потрібно дотримуватись. І як у будь-якому мистецтві порушення деяких законів та відступ від правил тільки вітається. 

Правило 1: Насамперед думайте про зручність та практичність 

І лише потім про модні тенденції. Пам'ятайте, що гарно декорований будинок все ще має залишатися будинком. Тобто місцем, де вам доведеться проводити більшу частину свого часу. У якому ви будете жити, а не просто милуватися ним. Не забудьте про смаки та зручність інших членів сім'ї: вашому чоловікові може бути просто незручно у субтильному виді кріслі на тонких ніжках, а ваші діти не завжди з обережністю проходитимуть повз дорогу вазу з тонкого скла. Це і їхній будинок теж, і їм має бути в ньому комфортно. Робіть будинок для себе, а не для здивованої реакції гостей.

Правило 2: Дотримуйтеся якоїсь ідеї - Зробити інтер'єр стильним і цікавим набагато легше, якщо дотримуватися якогось мотиву або палітри кольорів. Це може бути, наприклад, квітковий мотив, морський, анімалістський (під зебру або леопарда), будь-який, який вам подобається на цьому етапі життя. 

Правило 3: Внесіть у дизайн елемент сюрпризу - Несподівані елементи надзвичайно пожвавлюють декор кімнати: фотографія величезних розмірів, полиця, що висить надто низько, червона подушка на зеленому дивані. Не бійтеся експериментувати. Ваш будинок повинен відображати вашу і лише вашу індивідуальність. 

Правило 4: Не виставляйте напоказ все, що у вас є - Одна або дві статуетки виглядають добре, але десять статуеток – це вже перебір. Іншими словами, постарайтеся дотримати рівновагу між затишком та захаращенням. Навіть якщо вам дуже подобається модний зараз вікторіанський дизайн із достатком фінтифлюшок, краще виставляти напоказ одночасно лише частину з них, а залежно від настрою час від часу змінювати композицію. Якщо ви колекціонер, поставте на чільне місце 3-4 найцінніші експонати своєї колекції, а решту приберіть, поки зацікавлений гість не попросить вас показати більше. Одна чи дві красиві картини на стіні тут же привертають до себе увагу, але якщо картин багато – . кімната виглядає як картинна галерея. 

Правила, які можна (і потрібно!) порушувати: 

Краще не використовувати білого – надто мазкий колір
Насправді, білий колір в інтер'єрі завжди виглядає добре. Він освіжає загальний декор, візуально розширює простір і вигідно відтінює багато кольорів. При оформленні кімнати вибирайте білі матеріали, які можна мити, та тканини, які можна відбілювати. Білі чохли на дивани, крісла чи подушки робіть знімними, щоб їх можна було частіше прати. Єдине, від чого краще утриматися. це білі килими, особливо якщо в сім'ї є маленькі діти чи тварини.

Якщо не впевнені – вибирайте нейтральні кольори
Нейтральні кольори: бежевий, пісочний, сірий і т.д. – дійсно поєднуються практично з будь-якими іншими кольорами, і якщо ви не впевнені у своєму смаку, то краще в основній гамі дотримуватись нейтральних кольорів. Причому не обов'язково цих, нейтральними можуть бути чорний, білий, теракотовий колір та деякі відтінки синього та зеленого. Так що «нейтральний» зовсім не означає «безбарвний». І все ж таки бажано додати навіть до нейтрального декору дві-три яскраві кольорові плями.

Все має поєднуватися один з одним - Насправді, змішання стилів або кольорів не так страшно, як це зазвичай подають. Тим паче, що найчастіше таке змішання видно лише професіоналові. Еклектика привносить в інтер'єр елемент несподіванки, гри та духу протиріччя. При змішуванні стилів бажано присутність в інтер'єрі якоїсь єдиної зв'язувальної ланки, загальної ідеї, будь то колір чи мотив дизайну.

Для круглого столу потрібна кругла скатертина - Коли все ідеально поєднується і відповідає один одному – це виглядає нудно. На круглому столі може бути навіть трикутна скатертина, аби це виглядало несподівано і цікаво і подобалося вам самим.

У вітальні має бути ні бути диван, крісло і столик - Постарайтеся позбавитися свого уявлення про той стандартний набор, який обов'язково «повинен» бути у тій чи іншій кімнаті. Наприклад, у вітальні має бути місце, щоб сидіти і місце, куди покласти чашку з кавою та журналом. Це зовсім не обов'язково означає диван та столик. Замість дивану можна використовувати подіум або канапе. 

Диван повинен стояти біля стіни - Не завжди. Замість того, щоб вирівнювати всі меблі по стінці, спробуйте поставити щось, наприклад диван, під кутом або створіть кілька різних за призначенням меблевих груп. Це надає кімнаті тривимірності і часто допомагає раціональніше використовувати простір.

Не бійтеся експериментувати. Порушуйте правила. Але в той же час запитайте себе: "Чи комфортно мені в цьому декорі? Чи я зможу з ним жити?" Якщо відповідь ствердна, тоді ви отримали дійсно гарний будинок. 

 

Піднятися вгору